Dobry środek piorący do kurtek puchowych to tylko Nikwax!

Kompletnie zapomniałam o tych produktach, dlatego z góry przepraszam Was za tak późną recenzję. Wiem, że są osoby, które czekały, by uzyskać kilka informacji na temat środka piorącego do kurtek puchowych Nikwax. Dlatego też nie bazgrała tu żadnych głupot, tylko od razu przejdę do recenzji.
Środek znajduje się w plastikowej 300 ml butelce z odkręcanym wieczkiem. Bardzo wygodne są te wgniecenia, w które można włożyć palce i odkręcić nakrętkę, nawet gdy mamy mokre ręce. Design opakowania, prosty, nie przesadzony. Piórko może kojarzyć się z puchem, czyli z przeznaczeniem preparatu. Kolor bezbarwny. Zapach preparatu nie należy do przyjemnych, bałam się, że kurtka przesiąknie mi, tym nie miłym zapachem. Zaryzykowałam i ku mojemu zdziwieniu, nie wyczułam, żadnej śmierdzącej nuty.  Na opakowaniu widnieje również instrukcja postępowania w przypadku prania mechanicznego, ręcznego i suszenia.
Korzyści ze stosowania tego produktu:
 • Przedłuża okres stosowania sprzętu i optymalizuje jego zachowanie na świeżym powietrzu
 • Odświeża sprężystość i właściwości termoizolacyjne nie uszkadzając struktury pierza
 • Utrzymuje właściwości 'oddychające'
 • Zachowuje początkową wodoodporność
 • Łatwy w użyciu - może być stosowany w pralce automatycznej
 • Nadaje się do każdego rodzaju tkaniny włączając w to tkaniny techniczne
 • Usuwa brud, który może przyciągać wodę i zasłaniać wodoodporne wykończenia
 • W odróżnieniu od detergentów nie pozostawia po sobie przyciągającego wodę osadu mogącego przyspieszać przemakanie
 • Jest w stanie usunąć resztki po detergentach pozostałe po uprzednim praniu
 • Na bazie wody - bezpieczny dla środowiska naturalnego, ulegajacy biodegradacji, niepalny, bezpieczny w użyciu
 • Nie zawiera fluorokarbonów
 • Gwarancja trwałści producenta obejmuje 4 lata

Kiedy należy stosować ten produkt:

Produkt ten należy stosować do ubrań używanych celem podtrzymania ich nieprzemakalności. Przed impregnacją w Nikwax Down Proof zalecamy czyszczenie odzieży z użyciem Nikwax Down Wash. Zaimpregnowaną odzież będzie można wyprać 6 do 8 razy stosując Nikwax Down Wash nim będzie ona znowu wymagała impregnacji z zastosowaniem Nikwax Down Proof.


Szukanie oraz pranie kurtki puchowej w takie upały wywołało u mojej rodziny pozytywny uśmiech. Nie mniej jednak byłam bardzo zadowolona, że mogłam przetestować produkt i odświeżyć kurtkę przed nadchodzącą zimą. Środek spisał się bardzo dobrze, poradził sobie z brudem, nie uszkodził pierzcha, nie skłębił go. Nie wiem jak z przemakaniem, wybaczcie ale nie nałożę tej kurtki w temp. 35 stopni, nawet gdy będzie padać. Miałam już wcześniej inne produkty Nikwax i spisały się świetnie. Ten również spełnił swoją rolę. Jestem bardzo zadowolona. Polecam wszystkim, którzy chcą odświeżyć i zabezpieczyć przed przemakaniem swoje kurtki przed nadchodzącą zimą. Produkt również nadaje się do prania śpiworów. Ja już swój wyprałam :) Na koniec przedstawiam Wam zdjęcie kurtki przed i po.
15 komentarzy:

 1. Nie miałam pojęcia, że w ogóle istnieje taki środek. A szkoda, bo rok temu wyprałam swoją puchową kurtkę i pojawiły mi się na niej nieestetyczne zacieki z proszku. Niestety zupełnie usunąć się ich nie dało, a z każdym praniem ( bo próbowałam 3 razy) było to samo ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. nie znam produktu:)

  ps. a u mnie? GEOMETRYCZNIE JAK I RÓWNIEŻ KOBIECO:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezły ten środek! :) Warto zainwestować w niego zimą ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. super, że się sprawdził :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejny środek Nikwax się spisał :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepsze środki impregnujące jakie znam :) Mam ten produkt, ale... Nie mam kurtki puchowej :D Chyba trzeba będzie go dać rodzicom. Może im się bardziej przyda

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny ten środek ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie mam takich kurteczek :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wyobrazam sobie ubaw Twojej rodziny ;D Przydalby mi sie taki produkt, zawsze mam problem z kurtkami puchowymi i przewaznie oddaje do czyszczenia.

  OdpowiedzUsuń
 10. teraz jest najlepszy moment na pranie kurtek, bo ładnie schną :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przydałby mi się!

  OdpowiedzUsuń
 12. świetne maja preparaty :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Przydatna rzecz.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger