Czytamy dzieciom z dodo4story II

Jakiś czas temu prezentowałam Wam 2 książeczki otrzymane od wydawnictwa dodo4story. Jeśli ktoś przegapił odsyłam tu: recenzja książeczek dodo4story. Dzisiaj przyszła kolej na 3 kolejne a za razem ostatnie i również wspaniałe jak tamte :)

"Przyjaciele z Rafy"

Przyjaciele z Rafy” to edukacyjna gra multimedialna na komputer, rewelacyjnie przeczytana przez Jarosława Boberka! W tej historii dzieci nie tylko poznają konika morskiego, który straszliwie obraził się na cały świat, ale również grono jego niezastąpionych morskich przyjaciół. Dzięki historyjce przeplatanej mini-grami, zdjęciami, filmikami i ciekawostkami przyrodniczymi Twoje dziecko dowie się: - Dlaczego rekiny rosną przez całe życie? - Co to jest i skąd się bierze sepia? - Kto może przebywać pod wodą bez oddychania nawet do 5 godzin?Autor: Izabela Mikrut

Forma wydania: Książka + CD, twarda okładka, 16 stron

Czyta: Jarosław Boberek

Ilustrator: Dariusz Madaj

Wydawnictwo: DoDo4Story

Cena: 10 zł

Do książeczki dołączona jest płyta, na której jest bajka, w trakcie której dziecko musi się skoncentrować i brać czynny udział w zabawie. Książka zawiera takie zabawy jak labirynt, szlaczki, kolorowanki oraz memory do wycięcia. 5 letnia Klaudia była zafascynowana podwodnym światem, z wielką chęcią brała udział w zabawie i ćwiczyła pamięć. 


"Rrrromek i Rrraadek"

„Rrromek i Rrradek” to pierwsza z serii „Dbajki-Gadajki” interaktywna gra logopedyczna, która powstała przede wszystkim z myślą o usprawnieniu dziecięcej wymowy. Jest to animowana gra, czytana przez Marię Seweryn, połączona z ćwiczeniami logopedycznymi, uatrakcyjniony o elementy humorystyczne. Klimat zabawy i przygody, w którym utrzymana jest gra, sprzyja treningowi artykulacyjnemu, oswaja z trudnościami i motywuje do wytrwałej pracy. Grę na CD można zakupić w salonach Empik i na empik.com, oraz pobrać z AppleStore i Google Play w formie aplikacji mobilnej. Dzięki niej dziecko zawsze i wszędzie będzie mogło cieszyć się grą i trenować wymowę głoski „R” razem z głównymi bohaterami!


Autor: Dorota Bełtkiewicz

Forma wydania: CD

Czyta: Maria Seweryn

Ilustrator: Agata Mikina

Wydawnictwo: DoDo4Story

Cena: 10 zł

Wiele dzieci ma problemy z wymową literki "r". Ta książeczka z płytą pozwala dziecku na szybszą naukę tej skomplikowanej literki. Interaktywny świat sprawia, że dziecko chętniej wraca do bajki a co się z tym wiąże chętniej uczy się literki. W programie występują 3 poziomy trudności, dziecko dostaje również pochwały co motywuje je do dalszej nauki. 


"O! Jajo!"

„O! Jajo!” to edukacyjna książeczka dla małych i dużych dzieci, poruszająca przede wszystkim tematy przyrodnicze. Zabawna historyjka o przygodach głównego bohatera, jest przeplatana różnymi informacjami i ciekawostkami na temat jaj. Pewnego wieczoru zjawia się na Ziemi „Ono”, które niestety nie ma zielonego pojęcia kim jest. Popychane ciekawością, gorąco pragnie się tego dowiedzieć, w związku z czym wyrusza w podróż. Po drodze spotyka różne zwierzęta i ludzi, chętnych je wesprzeć w poszukiwaniach odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. W ten sposób dziecko towarzyszące głównemu bohaterowi w wędrówce, zostaje oprowadzone po świecie przeróżnych jaj.


Autor: Jovanka Tomaszewska, Wojciech Kołyszko

Forma wydania: Książka, 21 cm x 29 cm, miękka okładka, 32 strony

Przedział wiekowy: 5-10

Ilustrator: Wojciech Kołyszko

Wydawnictwo: DoDo4Story

Cena: ok 18 zł


Książeczka ta jest przeznaczona nieco dla starszych dzieci. Przedstawiono w niej wszystkie informacje dotyczące jajka m.in. skąd się wzięło, kim jest i po co, dodatkowo można poznać rodzaje jaj, oraz menu z jajami. Książka przeznaczona jest dla dzieci ale sama z ciekawości też ją przejrzałam i dowiedziałam się kilku nowych rzeczy np. jak w języku suahili brzmi słowo "jajo" :)Książeczki kupić można na stronie wydawnictwa bądź w empiku.19 komentarzy:

 1. Moja mała jeszcze za mała :D

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne książki, idealne dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyglądają świetnie! My lubimy bajeczki

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj dzieci jeszcze nie mam. Ale fajna taka edukacja zamiast nic nie wnoszącego cukierkowego czegoś....
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie książeczki są świetne :D

  OdpowiedzUsuń
 7. cudowne są te książeczki :) my dzisiaj zaczytujemy się w blogowych dbajkach ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne są te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo fajne są te książeczki!

  OdpowiedzUsuń
 10. i te ksiazeczki sliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajne książeczki :)

  A co do żelu Synergen, to pojawiły się w rossmannie przy nich etykiety "cena na do widzenia" a i na stronie jest informacja, że "produkt niedostępny w sprzedaży" :-(
  (http://www.rossnet.pl/Produkt/Synergen-Soft-Shower-Fashion-zel-pod-prysznic-300-ml,337445,1765)

  OdpowiedzUsuń
 12. Osz kurde! Mój by spał z tymi książkami! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajna książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakie ciekawe książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 15. Rzeczywiście bardzo ciekawe pozycje. Wśród tych obie moje dziewczyny znalazły by coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Super, zwłaszcza pozycja pierwsza i ta książeczka z jajami :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger