Czytamy dzieciom z dodo4story

Jakiś czas temu otrzymałam wspaniałe książeczki od wydawnictwa DoDo4S
tory
. Dzisiaj zrecenzuję dla Was 2 z nich. Zapraszam :)

"Domonoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy"

Książeczka pokazuje, że słuchając uważnie dziecięcych fantazji możemy się wiele dowiedzieć o naszych dzieciach, ich sposobie myślenia, ich stosunku do świata i kłopotach. Każda z historyjek może stać się punktem wyjścia do rozmów o dziecięcym życiu. Z kolei dzieci mają szansę przekonać się i poczuć, że ich problemy oraz przeżycia są ważne i rozumiane przez innych. Jednym z celów tej książki jest dowartościowanie dziecięcego sposobu postrzegania świata.

Autor: Jovanka Tomaszewska, Wojciech Kołyszko

Forma wydania: Książka, 22,5 cm x 21 cm, 32 strony

Ilustrator: Wojciech Kołyszko

Wydawnictwo: DoDo4S
tory

Cena: 15 zł
Książeczka składa się z 13 różnych bajek. Na jedenej stronie znajduje się bajeczka a na drugiej ilustracja interpretująca tytuł. Papier jest śliski i gruby. Tytuły poszczególnych bajeczek pisane są różnym, kolorywm pismem, kolory kartek też są zróżnicowane. Dobrze czyta się książeczkę, bajki są mądre, ciekawe i zabawne. 6 letnia Klaudia była zafascynowana lekturą i pytała kiedy znowu jej poczytam. Nawet mój 2 letni synek, który jeszcze nie rozumie bajek, chętnie zaglądał do książki i oglądał ilustracje.

"Blogowe dbajki"

„Blogowe dbajki” są zwieńczeniem konkursu dla blogerów, organizowanego wspólnie z Onet.pl, na napisanie bajki terapeutycznej. W książce i audiobooku zamieszczone są najpiękniejsze bajki wybrane w konkursie, a ich dopełnienie stanowią niezwykłe, urzekające barwami ilustracje Agnieszki Madaj i Darka Madaja. Dbajki, to proste historie dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, które pomagają im odnaleźć się w trudnych sytuacjach życiowych, a rodzicom czerpać inspirację do mądrego wychowywania i nawiązywania głębszych relacji z dziećmi. Zbiór blogowych dbajek to wyjątkowy podarunek. Tutaj razem, dorośli i dzieci, wyruszają w fantastyczny świat wyobraźni, by się czegoś nauczyć o innych, przeżyć coś ciekawego, a zarazem zrozumieć siebie.


Autor: Opracowanie zbiorowe

Forma wydania: Książka + CD, twarda okładka, 58 stron

Czyta: Dorota Deląg, Maria Seweryn, Marta Kuligowska, Patrycja Markowska, Maciej Orłoś

Ilustrator: Agnieszka Madaj, Darek Madaj

Wydawnictwo: DoDo4StoryOkładka jak i strony są grube więc posłużą na bardzo druga. Ta książeczka urzekła mojego syna, ilustracje są bardzo ładne i przyciągają wzrok malucha. Każda bajeczka napisana jest przez blogera. Czcionka jest czytelna i nie męczy wzroku. Opowieści są wyrwane z codziennego życia, które w zrozumiały sposób uświadamiają nasze dziecko. Taką lekturę powinien mieć każdy rodzic. Do książki dołączona jest również płyta, w której gwiazdy czytają dzieciom.17 komentarzy:

 1. świetne książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne książeczki :) Zwłaszcza ta druga świetnie się prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne są te książeczki :) Też je mamy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bajeczki są świetne, uczą i bawią :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tych książeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy te bajki są genialne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna propozycja dla maluchów. Już po zdjęciach widać, że jest ładnie opracowana ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pamiętam, jak Onet ogłosił ten konkurs. Książeczki wyglądają bardzo fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Piekne ksiazeczki, pieknie ilustrowane :)

  OdpowiedzUsuń
 10. O to ciekawe :0 obie fajne , ale ta pisana przez blogerów mnie bardzo zainteresowała ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Boże jak bym chciała znów móc czytać dziecku ;/ Jak ten czas szybko leci teraz on czyta mnie :] Ale kto wie, czy z nieb ami ktoś nie spadnie :) Fajne te książeczki :]

  OdpowiedzUsuń
 12. ciekawie wyglądają te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie mam dzieci, a mój chrześniak dopiero zaczyna chodzić więc na razie nawet nie zwracam uwagi na takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Super książeczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetne, kolorowe książeczki ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger