Współczesna mowa ciała. Studio Astropsychologii

Hej,

język w współczesnym świecie jest ważny. Każdy z nas uczy się poprawnej polszczyzny, angielskiego, francuskiego, niemieckiego, by móc porozumieć się z drugim człowiekiem. Jednak nie zawsze jest tak, że to co mówimy jest prawdziwe, że informacje odpierane lub wysyłane mogą być źle odczytane. Sztuka odczytania właściwych sygnałów zawarta jest w książce Richarda Webstera "Współczesna mowa ciała", którą otrzymałam od wydawnictwa StudioAstropsychologii.


Spis treści daje nam pełny obraz tego co znajdziemy w książce. Podzielony jest na 2 części. W pierwszej poznamy sposób odczytywania mowy niewerbalnej tj.: szczęście, zdziwienie. Wszystko to co możemy odczytać z ruchów ciała. Druga część zawiera porady, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, kiedy kłamiemy i jak robić to dobrze, sposób uwodzenia i wzbudzania emocji.


Książka ma miękką oprawę i 232 strony. Co prawda nie wiele ale sporo możemy się nauczyć. Przyznam szczerze, że po przeczytaniu lektury, nie wiedziała jak wiele mówi mimika twarzy i drobne gesty. Nauczyłam się odczytywać mikroeksprejse, które są bardzo ważne. Na początku testowałam swoją wiedzę na domownikach, teraz co raz częściej i z większą uwagą przyglądam się moim koleżankom i kolegom z pracy, bo ich gesty mówią dużo więcej niż słowa. Bardzo przydatna książka, z którą powinniśmy się zapoznać. Aktualnie trwa promocja i można ją kupić za niecałe 30 zł. Polecam :)
28 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie, że w środku są obrazki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. lubie takie książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na studiach zgłębiałam podobną tematykę... dość ciekawe zagadnienia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książka! Myślę, że może okazać się bardzo przydatna :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Posiąść sekret mowy ciała to byłoby coś. Od razu wiedziałabym, czy ktoś kłamie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka w dużym stopniu nam to ułatwia ale tak naprawdę to lata praktyki :)

   Usuń
 6. Lubię tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mowa ciała mówi często więcej niż słowa.

  OdpowiedzUsuń
 8. chyba książka nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przydatna pozycja i jakie urocze, radosne pazurki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moja siostra ma tą książkę. Przejrzałam ją tylko, ale zdążyłam zauważyć, że kilka fajnych rzeczy można się z niej dowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 11. ksiazka genialna :-) Ale Twoj kolor pazurkow jeszcze lepszy :-)
  Podoba mi sie 😃
  Pozdrawiamy E & P 😃😃😃

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawa książka. Swego czasu czytałam sporo o takiej tematyce. Kilka mam w swoich zbiorach i lubię do nich wracać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Obserwuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawy tekst! Sama zaczęłam interesować się mową ciała i od jakiegoś czasu czytam artykuły z różnych branż powiązanych właśnie z komunikacją werbalną i niewerbalną. Zaczęłam od pokera, a obecnie czytam https://cvwork.pl/mowa-ciala-na-rozmowie-kwalifikacyjnej/ jak zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej. Wszystkim osobom polecam się z tym zapoznać, bo naprawdę potrafi to ułatwić życie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger