Eco sprzątanie


Za oknem mamy już prawdziwą wiosnę :) Co się kojarzy z tą porą roku? Wiosenne porządki. Jakie środki są najlepsze? Podobno chemiczne... A co jeśli ktoś jest uczulony lub też chciałby zadbać o swoje zdrowie? W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się produkty eco...Czy są jednak tak bardzo skuteczne jak te szkodliwe? O tym w dzisiejszym poście...
O marce Naturell Laboratoium słyszałam już kilka opinii. Produkty w 100% naturalne, które czyszczą i nie szkodzą zdrowiu. Czemu by nie wypróbować. I tak w moje łapki trafił: płyn do czyszczenia trudnych zabrudzeń oraz płyn do mycia łazienek Only Eco.

Płyn do czyszczenia trudnych zabrudzeń przeznaczony jest do usuwania trudnych zabrudzeń na tekstyliach, tapicerce, dywanach oraz na gładkich, zmywalnych powierzchniach jak piekarniki, szyby kominkowe, itp. Przydatny do usuwania plam z tłuszczu, makijażu, gum do żucia, żywicy, pozostałości kleju, śladów po długopisach, mazakach, itp.

Skład pozytywne mnie zaskoczył i na początku nie wierzyłam, że takie połączenie składników może zwalczyć trudne zabrudzenie. Przetestowałam płyn na pierwszej lepszej plamie. Produkt ma płynna konsystencję o lekkim zapachy. Po naniesieniu na materiał zamienia się w pianę. W takiej formie zostawiłam go na 10 minut. Po upłynięciu określonego czasu, wzięłam szczotkę i dokładnie wyszorowałam miejsce. Plama zniknęła. Płyn poradził sobie z zabrudzeniem na dywanie bez większego problemu. Doczyścił również piekarnik i okap. 


Skład
5% - 15% mydło na bazie oleju kokosowego, niejonowe środki powierzchniowo-czynne na bazie wielocukrów, poniżej 5% anionowy środek powierzchniowo-czynny na bazie rzepaku; hydroksymetyloglicynian sodu; naturalny olejek eteryczny ze skórki cytryny (zawiera: Limonene). Zawiera także: wodę zdemineralizowaną, cytrynian potasu, ekstrakt z grapefruita, etanol den. otrzymywany przez fermentację skrobi roślinnej, glicerynę, solubilizer naturalny, kwas cytrynowy.


Drugim produktem ekologicznym, który wypróbowałam to płyn do mycia łazienek. W tym przypadku również nie była problemów. Produkt poradził sobie z lżejszymi zabrudzeniami na umywalce, toalecie czy kabinie prysznicowej. Umyłam nim również płytki, nie pozostawiał smug i plam a co najważniejsze nie zaszkodził mojemu zdrowiu. Tym razem łazienka została wyszorowana bez wysypki na ciele.

Skład
poniżej 5% niejonowe środki powierzchniowo-czynne na bazie wielocukrów; naturalny olejek eteryczny ze skórki cytryny (zawiera: Limonene). Zawiera także: wodę zdemineralizowaną, etanol den. otrzymywany przez fermentację skrobi roślinnej, kwas cytrynowy, kwas mlekowy, glicerynę, solubilizer naturalny.


Tak, jak w przypadku płynu do trudnych zabrudzeń, produkt ma płynną konsystencją, która po spryskaniu zmienia się w pianę. Tym razem, zabrudzenie nie było jakieś duże, więc płyn poradził sobie z nim rewelacyjnie.


Podsumowując, jestem bardzo zaskoczona działaniem obu produktów, które u mnie spisały się bardzo dobrze. Płyny poradziły sobie z większymi i mniejszymi zabrudzeniami. Produkty eco w środkach czystości to dla mnie nowość. Po tym, jednak co zobaczyłam, wiem, że chętnie do nich wrócę. Marka oferuje też inne środki do czyszczenia tj. żele do toalet, płyn do mycia szyb, kuchni itp. Z pewnością kiedyś je przetestuję :)

16 komentarzy:

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger