"Oczami mężczyzny (nie) idealnego" / "Kobiety, które mają klasę"



Bardzo lubię czytać, jeśli lektura jest ciekawa i mnie wciągnie, potrafię siedzieć do północy aby dowiedzieć się co dalej. Jednak czytanie nie jest moją mocną stroną, nie mam czasu, nie chce mi się, ciągle szukam wymówek. 

Rafała Wiciejowskiego obserwuję już od bardzo dawna na Facebooku. Wrzuca sporo mądrych cytatów, które w dużym stopniu pasują do mojego życia. Jedne motywują, inne wspierają ale są też takie, które dają mocnego kopa w dupę kiedy jesteśmy na skraju załamania. Rafał jeśli to czytasz - DZIĘKUJĘ CI za każde opublikowane słowo :)

Gdy Rafał wydał swoją pierwszą książkę wiedziałam, że muszę je przeczytać. Po publikacji drugiej książki postanowiłam je kupić.


Książka "OCZAMI MĘŻCZYZNY (NIE) IDELANEGO" prezentuje 50 lekcji, wraz z krótkim opisem/ radami. Czyta się ją lekko i szybko. Jedyne co mi się nie podobało to brak wyjustowania tekstu. Nie wiem czy jest to zamierzony cel czy po prostu autor o tym zapominał. Źle się czyta taki tekst.  Drugą wadą jest to, że niektóre zdania powtarzają się. W związku z tym, że uwielbiam jego cytaty nie przeszkadzało mi to za bardzo. Do niektórych cytatów wracam bardzo często. 


Lekcja 1 szczególnie utknęła mi w głowie. Do tej pory zależało mi na znajomych, dbałam o relację i robiłam wszystko aby każdy był zadowolony. Aktualnie mam gdzieś fałszywych ludzi, odcinam się od osób, którzy nie wnoszą nic do mojego życia bo życie jest zbyt krótkie aby marnować je na takie znajomości :) 













"Kobiety które mają klasę" to zbiór przeróżnych cytatów. Książkę czyta się w godzinę. Szybko i lekko. Czasami na jednej stronie znajduje się 6-7 wyrazów. Trochę czułam się zawiedziona ta lekturą. Cytaty są ciekawe i tak jak w 1 części odnoszą się do życia i dają solidnego kopa ale moim skromnym zdaniem tych kilka zdań nie jest wartych aby zapłacić za książkę ok 50 zł. Jest to lekka przesada chociaż pewnie koszty wydrukowania takiej książki nie są małe. 








Podsumowując. Książkę "Oczami mężczyzny..." warto kupić, przeczytać i zapamiętać jak najwięcej aby w realnym życiu nie popaść w ruinę, depresję i nauczyć się korzystać z życia, tak żeby na starość mieć co wspominać. "Kobiety, które mają klasę" warto sobie odpuścić :)

Aktualnie Rafał wypuścił na rynek 3 książkę "Żyjesz tylko raz". Jest na mojej liście więc z pewnością kiedyś ją przeczytam. Poniżej zostawiam Wam link do strony internetowej Rafała, może ktoś z Was zechce sobie poczytać :) 




9 komentarzy:

 1. Dużo w tej książce ważnych, życiowych prawd. Czuję się zachęcona do jej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj ja też niestety ,jeśli chodzi o czytanie książek, wypadłam z obiegu 😔
  Pierwszy raz w życiu słyszę o tego typu książce 😃
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym przeczytała, można wynieść coś wartościowego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozycje dla kobiet z problemami. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O książce Oczami mężczyzny (nie)idealnego - Rafała Wicijowskiego
  Ta książka byłaby dobra, gdyby nie była... zła. Wulgarny bełkot przedstawiający idealną miłość i idealny związek jako prawdę objawioną.
  Książka którą mógłby napisać każdy z nas, na dodatek bez pokaźnej elokwencji. Cała ta treść jaką prezentuje jest perfidnie skradziona ze stron takich jak "demotywatory" czy "cytaty.pl". Autor uderza w uniwersalne, pasujące do każdego człowieka treści, przedstawione w sposób wulgarny i niesamowicie płytki. Czytając to człowiek ma wrażenie, że mu neurony umierają. Mnóstwo generalizacji, stereotypów, bazowaniu na truizmach. Bez polotu, bez głębszej refleksji. Autor jest jak szop pracz - nie dość, że kradnie, to jeszcze ze śmietnika. Pożałowania godne. Pisać o klasie, a samemu jej nie mieć. Żeby w dodatku bazować na ludzkich kompleksach i starać się wpajać w ludzi dowartościowywanie się poprzez obrażanie innych osób? Jakieś to niskie. Nie polecam, szkoda szarych komórek!

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka raczej nie w moim stylu:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie dorwałabym się do tych książek po to by wyrobić sobie o nich zdanie. Opinie czytałam bardzo różne..

  OdpowiedzUsuń
 8. W moich oczach mężczyzny nie idealnego to co ten człowiek pisze to totalne dno. Posklejane z profili sfrustrowanych nieszczęśliwych kobiet i cytowane po to aby właśnie takie kupowały nakład. Żenada w stopniu szkodliwym dla umysłu i serca.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger