"KOSMOLISKI" MAREK MARCINOWSKI


Piżamka jest? Gotowi do snu? Super! Kosmoliski zakręcą srebrnymi ogonami, aż posypie się gwiezdny pył, a wtedy zabiorą Was w kosmos na nieziemską przygodę. Kosmoliski zabierają Sarę i Krzysia w podróż po Układzie Słonecznym. Dołączysz do nich?


"Wyrusz w niesamowitą podróż po Układzie Słonecznym wraz z Kosmoliskami! Bajka Marka Marcinowskiego to nie tylko zabawa, to także nauka. Dzieci poznają podstawowe zagadnienia związane z Kosmosem, a i rodzice wiele sobie przypomną z wiedzy na ten temat". – Anna Dzięgielewska, OliWolumin.pl30 listopada swoją premierę miała książka Marka Marcinowskiego "Kosmoliski". Ta edukacyjna książeczka wprowadza najmłodszych w budowę Układu Słonecznego, wyjaśnia skąd biorą się pory dnia i pory roku. Pokrótce przedstawiona jest również budowa każdej odkrytej dotąd planety. 

Głównymi bohaterami są dwa Kosmoliski, którzy w przestrzeń kosmiczną zabierają rodzeństwo Sarę i Krzysia. Dzieciaki są zafascynowane galaktyką. Z niedowierzaniem i wielkim zainteresowaniem przemierzają poszczególne punkty kosmosu. Poczym grzecznie wracają do swojego pokoju i łóżek :)


Książka pobudza wyobraźnię dzieciaków, przenosi je w coś co jest nieosiągalne oraz pozwala na poznanie podstawowej wiedzy o kosmosie. Mój syn z wielkim zainteresowaniem słuchał bajki, pytał, oraz, co mnie bardzo zdziwiło, znał kolejność planet i niektóre ich właściwości :) Do skupieniu się na lekturze zachęca również quiz, który znajduje się na końcu książki :) Antek rozwiązał go bezbłędnie, bardzo mnie to ucieszyło - wiedziałam, że słuchał w wielkim skupieniu i zainteresowaniu. Duży plus za cudowne ilustracje. Książeczka ma zaledwie 28 stron i detal, który bardzo mi się podoba - twardą okładkę :) Myślę, że książka jest dobra, jako prezent na zbliżające się święta :)

"Kosmoliski" kupicie m.in. w:

TANIA KSIĄŻKA  - ok 23 zł

EMPIK - ok 30 zł


Autora mogliście już poznać na moim blogu, podczas premiery książki "Wiele do stracenia". 


Jeśli chcielibyście zajrzeć na stronę autora, Pana Marka Marcinowskiego, również zostawiam link:
7 komentarzy:

 1. Świetna okładka i ilustracje:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjne książeczka dla dzieci. Gorąco ją polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajna książka i te ilustracje, super. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogólnie kosmos jest bardzo ciekawy, a jeżeli jeszcze jest przedstawiony w postaci tak pięknie zilustrowanej książki to już w ogóle :) Pamiętam, że jako dziecko lubiłam kosmiczną tematykę. Oglądałam Magiczny autobus i odcinki z kosmosu albo z wnętrza człowieka były moimi ulubionymi :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie cudowne ilustracje <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda pięknie i na pewno jest bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger