Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt


Chyba nie musze nikomu tłumaczyć jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy. Wiedza nabyta podczas szkoleń, zajęć w szkole czy też informacje od kogoś bliskiego powinny być zapamiętane do końca życia. Najczęściej nie musimy z niej korzystać ale warto posiadać chociaż niewielki zalążek udzielania pierwszej pomocy. Jeśli chodzi o dorosłych jest nam łatwiej a co w przypadku kiedy pomocy potrzebuje dziecko? Dzisiaj o jednym z najważniejszych kursów jakie powinniśmy posiadać czyli PIERWSZA POMOC DLA DZIECI I NIEMOWLĄT :)


Jestem mamą 9-latka, zakrztuszenia, zadławienia, bezdech a nawet zatrzymanie krążenia mam już za sobą. Gdy pierwszy raz zobaczyłam jak mój syn zaczął się krztusić wpadłam w panikę, myślałam, że to koniec, biegałam po całym domu w popłochu zamiast ratować mu życie. Całe szczęście, że mój tata był obok, zachował zimną krew i pomógł odzyskać siły. Gdy po 2 latach od tego zdarzenia zatrzymało mu się krążenie, byłam pewna, że już nigdy go nie zobaczę, że straciłam go na zawsze... Dzisiaj jesteśmy ze sobą już prawie 9 lat. Dużo zawdzięczam lekarzom i mam żal do siebie, że nie posiadałam kompleksowej wiedzy w tym zakresie dlatego też zapisałam się na szybki kurs udzielania pomoc dzieciom i niemowlętom. Ze względu na pandemię webinar odbywał się online. 


Na początku kursu było szybkie powitanie a następnie Pan Andrzej przeszedł do sedna szkolenia, które prowadzone było sprawnie i zrozumiale. Wszelkie czynności, jakie zazwyczaj wykonuj się na tego typu szkoleniach, prowadziliśmy na lalkach lub misiach. Ja mam syna więc lalek brak - ćwiczyłam na pluszakach :) Na kursie poruszone były kwestie tj. nagłe zatrzymanie krążenia, użycie AED, zadławienia, krwotoki, oparzenia, złamania, zwichnięcia, skręcenia, urazy głowy, śmierć łóżeczkowa oraz napad drgawkowy. Wszystkie te czynności mogą ale nie muszą przydarzyć się naszym pociechom. Kurs był bardzo interesujący i tak naprawdę to nie wiem kiedy upłynęło 120 minut. Spora dawka cennej i kompleksowej wiedzy w pigułce. Każdy bez wyjątku powinien przejść taki kurs i znać pierwszą pomoc bo nigdy nie wiadomo co nas w życiu spotka. Cena webinaru - ok 100 zł. Jest to bardzo niewiele w porównaniu do tego ile warte jest ludzkie życie.CO MYŚLICIE O TAKIM KURSIE? ZNACIE CZYNNOŚCI WYKONYWANE PRZY UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY?
 15 komentarzy:

 1. Przyznam, że bardzo zainteresował mnie ten kurs. Mam obecnie w domu niemowlaka, więc taka wiedza jest bezcenna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy14/3/21

  Moim zdaniem każdy powinien przejść taki kurs pierwszej pomocy, aby wiedzieć jak się zachować w danej sytuacji. Nigdy nie wiadomo, kiedy taki kurs może się w życiu przydać, ale z całą pewnością pozwoli uratować czyjeś życie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :) Pierwsza pomoc powinna być znana każdemu :)

   Usuń
 3. Na studiach miałam cały przedmiot udzielania pierwszej pomocy. Potem jeszcze wiele razy zdarzało mi się powtarzać te informacje. Trzeba mieć wiedzę, aby umieć też na szybko wstrzymać nerwy na wodzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyśmy nigdy nie musiały z niej korzystać :)

   Usuń
 4. Myślę, że taki kurs jest bardzo przydatny😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam na szkoleniach pierwszej pomocy w czasie warsztatów dla mam. Ta wiedza jest bezcenna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy z nas powinien umieć udzielać pierwszej pomocy. Pamiętam jak na szkoleniu BHP w pracy (ja, jeszcze jedna pani i kilku facetów) prowadzący przyniósł manekina i mieliśmy robić 30 uciśnięć. Faceci, co to nie oni - puścili mnie pierwszą. No to zrobiłam, jak trzeba, prowadzący pochwalił. Podszedł jeden facet, nie dał rady, podszedł drugi, źle uciskał. Dorośli, o wiele starsi ludzie ode mnie...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger