Znikając. Opowieść drogi ~ Marek Raganowicz

Czytanie książek było dla mnie kiedyś czynnością, która z trudem wchodziła mi w nawyk. Bardziej przemawiał do mnie wieczór z filmem/serialem niż wieczór z książką.  Dzisiaj lubię czytać i w miarę możliwości sięgam po dobrą lekturę, chociażby żeby przeczytać to przysłowiowe: "parę kartek". Tym razem sięgnęłam po lekturę Pana Marka Raganowicza "Znikając. Opowieść drogi".


Wyzwanie to jego drugie imię. Nic nie jest dla niego za trudne, zbyt odległe, niemożliwe. Outsider i buntownik, kolorowy ptak. Samotnie wytyczający nowe drogi, zarazem wspaniały kompan i gawędziarz.

Podczas ekstremalnych wypraw w najdalsze rejony świata poszukuje adrenaliny i przygód czy sensu życia? Czy wspinając się na najwyższe ściany, tak naprawdę wchodzi coraz głębiej w samego siebie? I kim są dla niego napotkani po drodze ludzie – nieuchwytna Jazz, tajemnicza Kimiko czy Ryżowy Budda?

Historia Raganowicza splata się z ich niezwykłymi opowieściami, tworząc fascynujący obraz drogi. To wyprawa prowadząca przez Yosemity ,Alaskę, Karakorum do małego namiotu rozbitego na lodowcu, setki kilometrów od ludzkich siedzib. Barwne przygody stają się pretekstem do literackiej opowieści o miłości i samotności, o drodze i przeznaczeniu. A przede wszystkim do pytania o wolność.

Znikając to druga książka w dorobku Marka Raganowicza. Jego Zapisany w kręgach został świetnie przyjęty przez czytelników i nagrodzony Grand Prix w konkursie Książka Górska Roku 2017.

Marek Raganowicz – jeden z najsłynniejszych polskich wspinaczy, zdobywca Polskiego Złotego Czekana. Autor Zapisanego w kręgach – Książki Górskiej Roku 2017.


Znikając. Opowieść drogi należy do gatunku literatura faktu składająca się z 380 stron, zawartych w miękkiej okładce. Nie spodziewałam się, że wyprawa/ przeprawa człowieka przez piękne i malownicze kraje może być aż tak ciekawa. Zwłaszcza tera,z gdy jesteśmy zamknięci w swoim domu, możemy przenieść się w odległe miejsca i oczami wyobraźni poznać inny świat. Książka Pana Marka to nie tylko przyroda i to co spotkał na swojej drodze ale też walka z samotnością, słabością i emocjami. Autor pokazuje, jak ciekawe może być odkrywanie i szukanie przygód. Historia oparta na faktach wzbudza szereg przemyśleń i emocji. Przeczytana jednym tchem. Rewelacja!

"Znikając. Opowieść drogi" kupicie m.in. w:


KSIĘGARNIA ZNAK - ok 30 zł - aktualnie w promocji :)

8 komentarzy:

 1. Mam tę książkę, ale jeszcze nie miałam czasu do niej zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taką literaturę faktu bardzo lubię. Sama raczej tych miejsc nie odwiedzę, więc fajnie chociaż o nich poczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy7/4/21

  Świetna recenzja, dobrze to opisałaś. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię literaturę faktu, więc chętnie sięgnę również po tę książkę. Zaintrygowała mnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja to tak totalnie nie mam na książki czasu :(
  Buziaki:*

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla fanów idealna ❤

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja to znów odwrotnie - czytanie super, ale jak miałam film oglądać, to mi sie tak nie chciało :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger