WYDAJENAMSIE - księgarnia z dobrą książką!


W dobie komputerów, smartphonów i innych technologii coraz rzadziej sięgamy po tradycyjne, papierowe książki. Idziemy na wygodę i chętniej wybieramy kino lub film w telewizorze - tak jest łatwiej, przyjemniej i nie trzeba się na trudzić. Wieczorne rytuały zawężają się do przełączania kanałów w TV a jeszcze tak niedawno wyciszaliśmy swój umysł ciszą i czytaniem... Miło było pobudzić swoją wyobraźnię i mieć ciekawe sny? Prawda!? Ja nie jestem lepsza, też się wykręcam brakiem czasu, chociaż wiem, że jest to zwykłe lenistwo. Ale...zawsze jest jakaś książka na moim "przy łóżkowym" parapecie :) Lubię przeglądać internetowe księgarnie i wyłapywać perełki za grosze. WYDAJEMISIE to księgarnia, którą odkryłam całkiem niedawno, szukając prezentu dla mojej koleżanki czyt. mola książkowego :) Wiem, że lubi kryminały, thrillery więc wybór był prosty ;)Szaleństwo, przemoc, rozpacz, wszystko ma swój koniec.

W trakcie poszukiwań zaginionej policjantki komisarz Bruno Wilczyński daje się wciągnąć w grę, w której nawet najmniejszy błąd może okazać się fatalny w skutkach. Nieuchwytny morderca umiejętnie manipuluje Wilczyńskim, sprawiając, że z wolna przestaje nad sobą panować.

Tymczasem reporterka Larysa Luboń usiłuje rozwikłać zagadkową śmierć Lady Di, bezdomnej z Dworca Centralnego. Wszystkie tropy prowadzą ją do rodziny Hallerów i aby dotrzeć do prawdy, dziennikarka będzie musiała wejść w kłębowisko żmij.
Larysa i Bruno zostaną postawieni przed wyborami, które obnażą prawdę o nich samych i na zawsze przypieczętują ich los.

„Amok” to opowieść o tym, że przeszłość nigdy nie umiera, a najbardziej ściga nas to, przed czym chcemy uciec. To historia, która pokazuje, że ciemność drzemie w każdym człowieku, gotowa się przebudzić, oraz że każda z naszych decyzji ma swoje nieubłagane konsekwencje.

Kontynuacja świetnie przyjętych „Wrzasku” i „Histerii” i zarazem finał bestsellerowej trylogii.


Książka miała swoją premierę 14.04.2021, więc można rzecz, że jest jak świeża bułeczka. Dlaczego "Amok"? Wiem, że ma 2 pierwsze części a do zebrania całej trylogii brakowało jej właśnie tej :) Cena: ok 40 zł, e-book: 25,50 - promocja! :)

ŚLEDZTWO W SPRAWIE JEDNEJ Z NAJWIĘKSZYCH ZAGADEK KRYMINALNYCH AMERYKI
W kwietniu 1975 roku na przedmieściach Waszyngtonu zaginęły dwie dziewczynki, siostry Lyon. Śledztwo utknęło w miejscu, ciał nie odnaleziono, a zdarzenie uznano za niewyjaśnione. Jednak trzydzieści kilka lat później dzięki niestandardowym metodom i dociekliwości detektywów udało się wyjaśnić zagadkę. Ekipa śledczych odkryła zapomniany protokół z przesłuchania młodego chłopaka, który zeznał, że widział tajemniczego mężczyznę wychodzącego z centrum z dziewczynkami… Rozwikłanie tej sprawy stanowi krok milowy w dziejach amerykańskiej kryminalistyki.

Mark Bowden, amerykański dziennikarz i pisarz, znany z bestsellerowych książek: „Helikopter w ogniu”, „Zabić Bin Ladena”, „Polowanie na Escobara” i „Hue 1968”. Nominowany do prestiżowej amerykańskiej nagrody National Book Award za „Helikopter w ogniu”, na podstawie której Ridley Scott nakręcił film do dziś cieszący się sławą. Z kolei „Polowanie na Escobara” stało się inspiracją do cenionej i lubianej produkcji serialowej Netflixa „Narcos”.

Książka miała swoją premierę 23.03.2021 i muszę przyznać, że historia tych dwóch dziewczynek to prawdziwy horror i dramat. Aż strach pomyśleć co te biedne dzieci musiały przejść. Jak bardzo trzeba być zaciętym, żeby powrócić do historii sprzed 30 lat i rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia?! Książka zawiera mnóstwo nazwisk, dat i czasami można się pogubić. Jednak jest warta poświęcania kilku chwil i zainteresowania się historią tajemniczego zniknięcia. Cena: ok 50 zł, e-book: 31,90 zł - promocja! 
W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy
Kama Kosowska, niespełniona dziennikarka, wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. Wtedy też przepadł bez śladu jej kolega z dzieciństwa, siedmioletni Piotrek Janocha. Kama jest jedną z osób, które ponad trzydzieści lat temu jako ostatnie widziały chłopca żywego.
Gdy po wielu latach akta starej sprawy trafią w ręce komisarza Lesława Korcza, odkryje on szereg rażących nieprawidłowości, a cień podejrzenia padnie na owdowiałego ojca Kamy, emerytowanego policjanta, Waldemara Kosowskiego.
Kiedy prawda sprzed lat zacznie wychodzić na jaw, dziennikarka będzie musiała również stanąć oko w oko z niewyobrażalną prawdą na temat śmierci swojej matki.
Czy uda jej się wyjaśnić, co wydarzyło się podczas tamtych tragicznych wakacji?
Porażający thriller kryminalny, w którym rodzinne sekrety zyskują niszczycielską moc…


Książka miała swoją premierę 14.04.2021. Polskie książki mają to do siebie, że pojawiają się polskie miasta, imiona, nazwiska i jakoś łatwiej zapadają w pamięć. Powieść kryminalna, która do samego końca trzyma w napięciu a zakończenie..hm? Nieprzewidywalne. Cena: 31,90 zł, e-book: 25,50 - promocja!ZNACIE KSIĘGARNIE WYDAJEMISIE? MIELISCIE PRYZJEMNOŚĆ PRZECZYTAĆ PRZEDSTAWIONE PRZEZE MNIE POZYCJE? 

4 komentarze:

 1. Mam w planach książkę Małeckiego. Na pewno ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam księgarni, ani żadnej z przedstawionych książek. Jednak kryminały, thrillery to mój ulubiony gatunek, więc pora trochę nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy6/12/22

  You can get 다 파벳 우회 주소 free spins on certain slot machines or slots from certain suppliers. However, you need to|you should|you have to} learn the phrases and conditions carefully, as most of those free spins have to be spent a number of} days earlier than they expire. The most typical type of bonus could get} from on-line casinos is the welcome bonus. It additionally be|can be} sometimes known as a sign-up bonus or a new new} player bonus.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger