"EKOLISKI" MAREK MARCINOWSKI


Witajcie!

Pamiętacie jak w grudniu, tuż przed świętami prezentowałam Wam książkę "Kosmoliski" Marka Marcinowskiego? Już wtedy autor obiecał, że powstanie druga część wspaniałych przygód po kosmosie dwóch gagatków - lisków :) W pierwszej części liski zaprezentowały kosmos oraz poszczególne planety, w drugiej części skupiają się na budowie każdej z kuli oraz sposobie ratowania Ziemi :) 


Dwa sympatyczne liski, Miłka i Miłek, zabierają dzieci w podróż po Układzie Słonecznym. Wspólnie z nimi poszukują planety równie pięknej i przyjaznej do życia jak Ziemia, dla której działalność człowieka staje się coraz większym zagrożeniem. Rozważania nad kosmiczną przeprowadzką uświadamiają bohaterom, jak unikatowa jest nasza planeta. O Ziemię warto troszczyć się cały czas – poprzez dobre nawyki i drobne gesty. Ekoliski wzywają do działania, zanim będzie za późno!

„Dajcie się porwać na niesamowicie pouczającą wyprawę z Miłką i Miłkiem. Podczas niej dowiecie się, jak może wyglądać Ziemia, jeżeli nie będziemy o nią dbać, oraz czy inne planety Układu Słonecznego mogą ją zastąpić. Bajka Marka Marcinowskiego nie tylko uzmysłowi dzieciom, jak ważne jest dbanie o środowisko, ale i przypomni rodzicom, że to oni głównie dają przykład, jak należy postępować. Znajdziemy tutaj odpowiedzi na wiele dziecięcych pytań, jak również propozycje działań, dzięki którym także kolejne pokolenia będą mogły się zachwycać pięknem Matki Natury”. – Marcelina Ziętek, z wykształcenia pedagog, pracę z dziećmi łączy z wyzwaniami aktorskimi.


Książka składa się z 32 stron i grubej okładki, które mają nie tylko ładny wygląd ale są mniej podatne na zniszczenie. Swoją premierę książka miała 25 maja więc można powiedzieć, że jest świeżutka na rynku czytelniczym. 


Książka z pewnością pobudzi wyobraźnię dzieci. Pomimo tego, że mój syn, już za 3 tygodnie skończy 9 lat, to po przeczytaniu pierwszej części, zadał pytanie: "mamo! Czy będzie druga część? Kiedy? Obiecałam, że będzie i słowa dotrzymałam :) Książkę czyta się szybko i lekko. Tym razem liski też wybierają się na wszystkie planety ale szukając zupełnie czegoś innego - życia na innej kuli. Powód? Uświadomienie społeczeństwu, że to my sami, przyczyniamy się do niszczenia Ziemi a następstwem tego będzie degradacja planety i konieczność przeniesienia się na inną. W tym celu Ekoliski sprawdzają możliwość zamieszkania w kosmosie. Książka jest ciekawa i pięknie zilustrowana. Na końcu znajdziemy ekozadania pozwalające chronić naszą planetę oraz quiz, który sprawdzi czy uważnie przeczytaliśmy lekturę :) 

"Ekoliski" kupicie m.in. w:


TANIA KSIĄŻKA - ok 24 zł


EMPIK - ok 25 złAutora mogliście już poznać na moim blogu, podczas premiery książki "Wiele do stracenia".oraz "Kosmoliski"
Jeśli chcielibyście zajrzeć na stronę autora, Pana Marka Marcinowskiego, również zostawiam link: 

5 komentarzy:

 1. Świetna, uniwersalna książka. Polecam ją wszystkim rodzicom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeny jakie piękne ilustracje :) Szkoda, że córeczka mojej przyjaciółki jeszcze jest za mała na tą ksiażeczkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie eko książeczki to ja lubię :) Warto, żeby uczyć dzieci już od najmłodszych lat ekologicznego podejścia do życia.

  OdpowiedzUsuń
 4. O, zapisuję na liście do kupienia moim Dziewczynom. Dzięki za namiary!
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger