"OBŁĘD SERCA" CHELSEA CAIN


Witajcie Kochani w Nowym Roku! Życzę Wam spełnienia marzeń, dotarcia do celu, realizacji planów i dużo zdrowia - bo to najważniejsze :) U mnie znowu książkowo. W 2022 postanowiłam więcej czytać i być może porzucić w zupełności TV na rzecz książek. Odkąd wciągnęłam się w czytanie, nie mogę uwierzyć, że tyle wspaniałych książek przeszło mi koło nosa. Każda następna jest ciekawsza i lepsza od poprzedniej a to wszystko dzięki Wam, to Wy mi polecacie te cuda :)

Dzisiaj recenzja książki "OBŁĘD SERCA" Chelde Cain

O czym jest książka?

Archie Sheridan przez blisko dziesięć lat ścigał seryjnego mordercę, którego z powodu wyrafinowanych tortur, jakim poddawał swoje ofiary, zwano Wirtuozem. Wreszcie Archie na własnej skórze poczuł skalpel pięknej Gretchen Lowell, bo to ona właśnie okazała się nieuchwytnym monstrum zbrodni. Archie wprawdzie uszedł z życiem, ale jest wrakiem człowieka. Żyje na prochach, porzucił rodzinę, a przede wszystkim pozostaje w chorej relacji ze swą oprawczynią, którą regularnie odwiedza w więzieniu.

Tymczasem w mieście pojawia się inny seryjny morderca. Gdy ginie kolejna nastolatka, Archie po dwuletniej rekonwalescencji postanawia wrócić do pracy. Towarzyszy mu Susan, młoda dziennikarka, mająca napisać serię artykułów o nim i prowadzonym aktualnie śledztwie. Okazuje się, że korzenie tej zbrodni sięgają głęboko w przeszłość ich obojga.


Pierwszy raz mam do czynienia z książką, której fabuła wciąga ale sam fakt pomieszania i wtrącania niepotrzebnych wątków trochę odrzuca. Przebrnęłam przez mniej więcej 1/3 książki, zanim załapałam o co w niej chodzi. Mamy wątek detektywa torturowanego przez swojego oprawcę, wątek detektywistyczny, reporterski, erotyczny a wszystko jest tak pogmatwane, że ciężko dojść do ładu. Lektura napisana jest językiem , który bardzo ciężko się czyta. Odrażające są również sceny tortur - wrażliwcom, nie polecam. Książka w jakimś stopniu męczy ale fabuła jest na tyle ciekawa, że musiałam dobrnąć do końca. Myślę, że szybko zapomnę o tej książce.

Moja ocena: 4.5/10 

1 komentarz:

  1. Wszystkiego najlepszego w 2022 i udanej realizacji książkowego planu. Tej pozycji nie znam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger