"ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI" B.A. PARIS


Gdy czytanie wchodzi w nawyk to chcesz więcej i więcej. Nie interesują Cię brudne gary, niezrobione pranie czy brak zakupów. Wracasz po pracy do domu i chcesz wiedzieć, co dalej? A po skończeniu lektury, jeszcze długo chodzisz, myślisz, zastanawiasz się dlaczego lub próbujesz odnaleźć podobne sytuacje w swoim życiu lub w życiu najbliższym. Książka B.A. Paris " Za zamkniętymi drzwiami" to prawdziwe arcydzieło. Nie dziwię się, że jest aż tak zniszczona, rzesza ludzi chciała ją przeczytać a ja wiem dlaczego...

O czym jest książka?

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo?

ŚWIATOWY BESTSELLER, KTÓRY WYWOŁAŁ SENSACJĘ NA MIĘDZYNARODOWYM RYNKU WYDAWNICZYM

Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością.
Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?

„Najlepszy i najbardziej przejmujący thriller, jaki kiedykolwiek czytałem”
San Francisco Book Review

„Porywający debiut! Przerażenie, które czuje Grace, jest zaraźliwe, klaustrofobiczna atmosfera zagęszcza się, a niepokojąca gra w kotka i myszkę zmierza do przerażającego i niespodziewanego finału”
Publishers Weekly

„Wciągające i powodujące szybsze bicie serca momenty gwarantują, że po tej lekturze inaczej zaczniecie patrzeć na swoich przyjaciół i sąsiadów”
Margaret Madden, Bleach House Library

„Psychologiczny thriller w stylu Hitchcocka”
Woman

„Mrożący krew w żyłach thriller, który nie pozwoli ci zasnąć”
Mary Kubica, autorka „Grzecznej dziewczynki”


Książka podzielona jest na dwa etapy, które przeplatają się nawzajem. Życie przed zawarciem małżeństwa oraz po. Język jakim jest napisana jest lekki i przyjemny. Wąskie grono bohaterów oraz miejsca, w których rozgrywa się akcja sprawia, że nie zgubimy się czytając tą przerażającą historię. Strach, lęk, szybsze bicie serca to nieliczne emocje, jakie mi towarzyszyły. Na początku wydawało mi się to nierealne.. "że jak", "przecież to niemożliwe" ale wraz z kolejną kartką, zaczęłam szukać podobnych sytuacji wśród znajomych i chociaż nie znalazłam (całe szczęście), to wiem, że zdarzają się takie przypadki w rzeczywistości. 

Książka przeczytana jednym tchem, pomimo przewidywalnego zakończenia, do końca trzyma w napięciu. Dramat i strach w jednym. Lektura warta przeczytania! Polecam! Nie będziecie żałować.


Moja ocena: 9/10


 

19 komentarzy:

 1. Pamiętam, że ta książka mocno mnie wciągnęła. Rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio to jedna z moich ulubionych autorek, której książki połykam :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to 1 starcie ale na pewno nie ostatnie :)

   Usuń
 3. Przekonałaś mnie! Koniecznie muszę po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj znać czy również przypadła Ci do gustu :)

   Usuń
 4. Nie miałam okazji jej czytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię książki tej autorki, ma fajny styl. Chociaż ta ksiązka trochę mnie rozczarowała, była bardzo przewidywalna. Ale polecam Ci na skraju załamania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Swego czasu ta opowieść była bardzo popularna na instagramie. Nie skusiłam się, ale widzę, że chyba mam co nadrabiać!
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy była popularna ja nie czytałam książek :D teraz nadrabiam :D

   Usuń
 7. Mam ją w planach, ale późniejszych.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawie się zapowiada ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam ją na półce ❤

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam, to jedyny thriller jaki przeczytałam :) No i porwał mnie bez reszty :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger