"BĘDZIESZ TEGO ŻAŁOWAĆ" ALICJA SINICKA

 
Witajcie Kochani! Ostatnio zrobiła się u mnie bardzo książkowo :) Nie ukrywam, każdą wolną chwilę spędzam na przerzucaniu kartek w polecanych przez Was lekturach, zamiast wgapiać się bezmyślnie w ekran telewizora. Jeśli chodzi o ilość książek to nie czytam dużo ale jeśli porównam to z rokiem 2021 to widać 100% różnicę. Książkę Alicji Sinickiej "Będziesz tego żałować" poleciła mi jedna z moich obserwatorek IG, Kamila :) Za co bardzo jej dziękuję, bo ta jedna pozycja sprawiła, że wciągnęłam się na maksa w twórczość tej autorki. Jestem już po 5 publikacjach i chyba na razie powiem sobie dość, bo wszystko jest na jedno "kopyto", ale o tym innym razem :)

O czym jest książka?

Początek nowej serii autorki bestsellerów „Stażystka” i „Służąca”!

Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką.

Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę.

Osiedle Marzeń kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie. Musi tylko zgodzić się na kilka zasad, które na pierwszy rzut oka wydają się dość ekscentryczne. Czego jednak nie robi się dla spokoju?

Po kilku tygodniach zostają jej przedstawione nowe zasady. Bardziej... specyficzne. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za to, aby schować się przed całym światem?


Książka zaczyna się w momencie, kiedy Iga zrywa ze swoim chłopakiem, a zaraz po, ktoś napada na jej przyjaciółkę. Kobieta nie czuje się bezpiecznie i postanawia poszukać azylu. Takim schronieniem okazuje się być Osiedle Marzeń. Zamknięta przestrzeń, ochroniarze, mnóstwo zieleni, cisza, spokój a dookoła same pary. Iga jest sama a wymóg osiedla jest prosty, musi zamieszkać z mężczyzną, którego znalezienie jak się okazuje, nie sprawia jej większego problemu. Każde z mieszkań jest takie samo i urządzone w tym samym stylu, wchodząc do sąsiada mamy wrażenie, że jesteśmy u siebie. Wymogów, co do czystości, czy prowadzenia swoich gniazdek jest sporo ale z czasem, jak się okazuje można się wszystkiego nauczyć. Zgrozą okazuje się pierwsze piętro, w którym znajdują się 3 pokoje... . Prawdziwa historia zaczyna się w momencie, kiedy do Igi wprowadza się jej partner...

Książka sama w sobie bardzo ciekawa, przeczytałam ją w 2 wieczory a okres od odłożenia książki, do ponownego sięgnięcia, dłużył mi się niemiłosiernie. Byłam bardzo ciekawa co znajduje się na piętrze i jak rozwiążę się cała sytuacja. Zakończenie, bardzo mnie zaskoczyło, chociaż to co się działo na górze trochę na wyrost i raczej nie realne ale sam wątek nienawiści mężczyzn do kobiet i kobiet, które są im poddane jest bardzo ciekawy. 


Moja ocena: 8/10


4 komentarze:

 1. Bardzo lubię książki autorki. Tej jeszcze nie miałam okazji czytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawie zapowiada się ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że tak ją pochłonęłaś❤

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger