"NIE WIESZ WSZYTSKIEGO" MARCEL MOSS


Cześć Kochani! To co się wydarzyło i to co się dzieje przez ostatnie dni w mojej okolicy to jakiś horror :/ Mieszkam 20 km od granicy i młyn jaki tutaj panuje jest nie do opisania. Większość z nas myśli, że teraz mamy źle, jednak ja myślę, że najgorsze jeszcze przed nami. Dobrze, że jakiś człowiek wymyślił książki, można chociaż na chwilę zapomnieć o otaczającym nas świecie. Dzisiaj recenzja książki Marcela Mossa "Nie wiesz wszystkiego". 

O czym jest książka?

Szokujący thriller dla fanów "Belfra" i "Hejtera".

Tego dnia nie idę do szkoły. Wracam do domu i zamykam się w sypialni. Odebrano mi wszystko, co było dla mnie ważne. Nie mam już nic.

Uczniami prestiżowego warszawskiego liceum wstrząsa wiadomość o śmierci dwojga uczniów. Otylia – szkolny wyrzutek i niedoszła samobójczyni. Alan – najpopularniejszy uczeń w liceum i kapitan drużyny siatkówki. Nie znali się, pochodzili z innych środowisk, ale z jakiegoś powodu oboje spotkali się w nocy na dachu opuszczonej hali i skoczyli, umierając na miejscu.

Opinia publiczna szybko wydaje wyrok i oskarża Otylię o nakłonienie Alana do samobójstwa. Jej najlepsza przyjaciółka Marta nie wierzy, że dziewczyna byłaby do tego zdolna.

Pewnego dnia ktoś wysyła wiadomość, która staje się początkiem zabawy w kotka i myszkę z osobą, która zna prawdę i zamierza ją ujawnić na własnych warunkach.

Ludzie w szkole myślą, że nie miał wad, ale ja znam prawdę. Wiem, co zrobił, i wciąż nie mogę w to uwierzyć.

To moja pierwsza styczność z tym autorem. Bardzo spodobał mi się styl, jakim napisana jest książka. Mamy wielu narratorów: uczniowie, zabici uczniowie oraz nauczyciel i jej mąż. Wszystkie narracje rozmieszczone są w różnych czasach np. 10 miesięcy przed tragedią, tydzień przed tragedią itp. Na początku ciężko się odnaleźć ale jak już zapamiętamy kto, jest kim to idzie z górki :) Książka, po którą powinien sięgnąć każdy rodzić mający dzieci. Sytuacje z życia wzięte, nastolatkowie zmagający się z falą hejtu, problemami i brakiem akceptacji - adekwatne do współczesnego świata, przykre ale prawdziwe. Były momenty na wyrost, do przełknięcia. Książka przez cały czas trzyma w napięciu, zakończenie zaskakujące i nie przewidywalne. 

Moja ocena: 8/10

 

6 komentarzy:

 1. Tej książki autora nie czytałam, ale lubię jego styl pisania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie sięgnę po inne książki tego autora :)

   Usuń
 2. Muszę przeczytać, bardzo lubię książki tego autora, bo są mocne i trzymają w napięciu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u mnie to pierwsza styczność ale napewno nie ostatnia :)

   Usuń
 3. Fajnie, że styl Ci się podobał ❤

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger