"POZWÓL MI WRÓCIĆ" B.A. PARIS


Trochę książkowo ostatnio się u mnie zrobiło ale jak początek lata nie obfitował w czytanie tak teraz nadrabiam zaległości :) Twórczość B.A. Paris, przypadła mi do gustu bo wg mnie udanej książce "Za zamkniętymi drzwiami, którą przeczytałam na początku roku. 


"Pozwól mi wrócić" zapowiadało się również obiecująco i... wciągnęłam ją w dwa wieczory ale o tym za chwilę... :)


O czym jest książka?
Są młodzi i nieprzytomne w sobie zakochani. Wyjeżdżają na wakacje do Francji. W drodze powrotnej zatrzymują się na parkingu i ona znika.
On zeznaje na policji, jak do tego doszło. Ale niektórzy nie wierzą w jego wersję - podejrzewają go o najgorsze.
Po latach zaczyna jeszcze raz – w innym miejscu, z inną kobietą. Lecz kiedy decyduje się ją poślubić, jego dawna ukochana powraca. albo komuś zależy na tym, by w to uwierzył. I prowadzi z nim grę, która wpędza go w obłęd.
Bo tylko on wie, że wtedy, we Francji, nie powiedział całej prawdy.

Tak jak już wcześniej pisałam. Autorka ma bardzo lekkie pióro i jej utwory czyta się lekko, szybki i z ogromną przyjemnością. W tym przypadku lektor jest dwu narracyjna a książka podzielona jest na 3 części. Początek ciekawy, stawia wiele pytań i sprawia, że już przy pierwszych stronach chcemy dobrnąć do końca. Środek, czasami się ciągnie i uważam, że autorka ma talent do budowania jeszcze większego napięcia. Zakończenie, jak dla mnie - rewelacyjne! W życiu nie domyśliłabym się, że tak mogło się stać i nadal nie mogę pojąć jak to możliwe. Pomysł na książkę, fantastyczny, były nutki niepewności i ciekawości. Czuję jednak pewien nie dosyt ale mimo tego, książka bardzo mi się podobała :)

Moja ocena: 7/10

 

3 komentarze:

  1. Tej książki autorki jeszcze nie czytalam, ale na pewno się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. może być bardzo ciekawe

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwszy raz słyszę o tej książce. Rzeczywiście bardzo ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger