"NIE IDŹ TAM" DOROTA GLICA


Kiedy pół roku temu myślałam, że cierpię na brak czasu i już gorzej być nie może to przyszedł październik... Dzisiaj recenzja książki, która przeczytałam we wrześniu. Niestety od 30 dni nie sięgnęłam po żadną lekturę, jest źle :(

O czym jest książka?

Nikt nie usłyszy twojego krzyku.

Marta i Piotr znają się właściwie od zawsze. Od dwóch lat tworzą szczęśliwe małżeństwo. On jest szanowanym lekarzem, a ona pedagogiem szkolnym w miejscowym liceum.
Łączy ich prawdziwa miłość, ale i wspomnienie tragedii z przeszłości, kiedy w pobliskim lesie, podczas zorganizowanego po maturze ogniska, zostaje zamordowana przyjaciółka Marty – Karolina. Mimo upływu lat sprawcy do dziś nie odnaleziono.

Za sprawą specjalistów z polskiego Archiwum X las zostaje ponownie przeszukany, świadkowie przesłuchani, pojawiają się nowe poszlaki i dowody, a sprawa zostaje znów otwarta.
Jednocześnie Marta zaczyna dostawać anonimowe wiadomości sugerujące, że jej mąż, któremu ufa bezgranicznie, może mieć coś wspólnego z tragicznymi wydarzeniami w lesie.

Czy ktoś był świadkiem morderstwa i dlaczego milczał przez tyle lat? Jak daleko jest w stanie posunąć się kobieta chcąca uchronić ukochanego mężczyznę i utrzymać wizerunek idealnego małżeństwa?

I wreszcie czy człowiek z natury jest tylko dobry, albo tylko zły?

Książka ma ciekawy wstęp, jest pisana lekkim i przyjemny językiem a rozdziały nie są długie. Lektura na jeden, max dwa wieczory. Przy dłuższych przerwach, możemy zgubić wątek. Fabuła ciekawa, szczęśliwe małżeństwo, zostaje zakłócone przez rozwiązywanie zagadki sprzed kilkunastu lat. Dużo do myślenia daje wątek, jak łatwo i szybko można kogoś oskarżyć i stracić zaufanie. Ciągle budowane jest napięcie. Mniej więcej od połowy książki domyśliłam się zakończania ale to nie zmieniło faktu, że chciałam przeczytać ją do końca. Chociaż w książce za wiele się nie działo, to autorka potrafiła budować ciekawość czytelnika, co sprawiło, że książka stała się ciekawa. Chętnie sięgnę po inne utwory tej autorki. 

Moja ocena: 7/10 

1 komentarz:

  1. Najgorsze co można sobie zafundować, to presję dotyczącą czytania. Raz masz a raz nie masz czasu, także na luzie:) Okładka tej książki przypomniała mi inną, również utrzymana w podobnym klimacie. Duży plus za utrzymanie napięcia w fabule, zdecydowanie za mało autorów thillerów to potrafi!
    Będę miała na uwadze:)
    Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger