"ZIMNY CHIRURG" MAX CZORNYJ
Witajcie! Ciężko jest wrócić do blogownia po ponad miesięcznej przerwie. Niestety w życiu bywa tak, że są sytuację, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. To był trudny czas :(  Na szczęście wszystko już u mnie w porządku a miesięczna przerwa od komputera bardzo dobrze mi zrobiła :) Przeczytałam kilka książek, wyspałam się i odpoczęłam... 


Po ponad pół rocznej przerwie wracam do twórczości Maxa Czornyja. Tym razem sięgnęłam po coś, polecanego przez Was. Zimny chirurg to historia oparta na faktach i mrożąca krew w żyłach. 

O czym jest książka?

Możesz wmawiać sobie, że świat jest dobry, a śmierć nie istnieje.

Prawdziwa historia najbardziej makabrycznego seryjnego mordercy. Psychopaty, który trafił do podręczników kryminalistyki na całym świecie.

Edmund Kolanowski jest zwyczajnym człowiekiem z sąsiedztwa.
Ma żonę i dzieci, niczym szczególnym się nie wyróżnia.
Poza jednym – z instynktem bestii. Ta cecha czyni go zwyrodniałym mordercą i kolekcjonerem trofeów.
Dewiantem analizowanym przez FBI.

Czy Kolanowski jest potworem, czy może ofiarą własnej przeszłości?

Dzięki tej książce wnikniesz w głąb umysłu seryjnego mordercy.
Tym razem prawda okaże się bardziej przerażająca od fikcji.

Książka napisana jest w pierwszej osobie, dzięki czemu możemy wejść w umysł mordercy, spróbować zrozumieć jego tok myślenia i postepowania. Całość uzupełniają zeznania świadków i notatki policyjne. Ogólne nie jest to książka dla każdego, a napewno nie dla osób wrażliwych. Nie jest to też, zwykły kryminał, to coś nieludzkiego, wstrętnego i odrażającego. Momentami czułam ten smród i zbierało mnie na wymioty. Gdyby była to fikcja, pewnie podeszłabym do tej książki z dystansem ale nie jest... Lubię thrillery, książki psychologiczne i kryminały ale ten utwór jest ponad wszystko! Lektura dla ludzi o mocnych nerwach, nie mniej jednak warto! :)

Moja ocena: 7/10

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger