"POSŁUSZNA ŻONA" Kerry Fisher


Wiosenne przesilenie daje mi się ostro we znaki...Dzwoniący budzik o godz. 3.35 przeraża mnie bardzo, pogoda nie sprzyja samopoczuciu, więc strasznie się męczę. Mam nadzieję, że ta okropna chandra szybko się skończy i będę mogła wrócić na właściwe tory... Historia, którą ostatnio przeczytałam mogłaby znaleźć swoje miejsce w niejedny, prawdziwym życiu. Przemoc i toksyczne zachowanie, można spotkać niemalże wszędzie....

O czym jest książka?
Wielka miłość, wspaniała rodzina i kłamstwa za zamkniętymi drzwiami idealnych domów. Świetnie napisana i mocno angażująca emocjonalnie powieść o przyjaźni i solidarności „drugich żon”, lojalności, zdradzie i przebaczeniu….

Ponad 230 tys. egzemplarzy sprzedanych w Wielkiej Brytanii, numer 1 na liście bestsellerów iBooks, 2 miejsce na liście bestsellerów Kindle’a oraz Kobo, 8 lokata na liście najlepiej sprzedających się e-booków w Amazonie.

Czy zaryzykowałabyś wszystko dla ukochanego? Nawet gdybyś wiedziała, że zrobił coś strasznego?

Życie Lary wydaje się doskonałe. Czuły mąż Massimo, cudowny synek Sandro i piękny dom. Lara jednak wie coś o swoim mężu. Coś, czego nie może nikomu wyznać. W przeciwnym razie Massimo straciłby wszystko, na co tak ciężko pracował przez całe życie: posadę, reputację i syna. Ten sekret sprawia, że małżeństwo staje się dla Lary więzieniem.

Maggie wyszła za mąż za Nico, brata Massimo. Mieszkają razem z dziećmi ze swoich pierwszych związków. Maggie wie wszystko o mężu. Pewnego dnia jednak na strychu znajduje list, z którego poznaje straszną prawdę o pierwszej żonie Nico, Caitlin. Czy ujawni to, czego właśnie się dowiedziała, czy też wybierze milczenie, aby ochronić tych, których kocha? W rodzinie, którą spajają same kłamstwa, za prawdę trzeba będzie zapłacić ogromną cenę.

Miłośniczki powieści Jojo Moyes, Diane Chamberlain, Marleny de Blasi i Petera Pezellego w Kerry Fisher odnajdą pokrewną duszę!


 

Dodając do swojej biblioteki "Posłuszną żonę", spodziewałam się czegoś innego.. Powieść jest dwunarracyjna, przeplatana obiema bohaterkami. Raz widzimy sytuację z perspektywy Maggie a za chwile ta sama sytuacja przedstawiana jest z punktu widzenia Lary. Książkę czyta się fajnie, szybko ale dla mnie była za nudna. Poruszany jest temat przemocy, toksycznego zachowania ale nie dzieje się tam nic szczególnego. Minusem jest również zamożność rodzin, jakoś źle mi się kojarzą takie historie, jest kasa a miłości brak. Książka do przeczytania ale bez fajerwerków.


Moja ocena: 5/10

1 komentarz:

  1. Hmm szkoda, że książka cię nie wciągnęła. Nie miałam jeszcze okazji jej czytać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger