Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy


Otrzymanie nagrody Nobla to spore wyzwanie, tylko nielicznym i tym najbardziej uzdolnionym przypada ten tytuł i jest on ogromnym wyróżnieniem. Mój syn ma wiele marzeń, kiedyś chciał być policjantem, potem strażakiem a teraz na celu ma zostać mistrzem goli :) Kibicuje jego ambicjom, ale zauważyłam, że też często sięga po książki a w "Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy" wciągnął się na maxa :)


O czym jest książka?

Powieść przygodowa dla dzieci, które kręci nauka.

Dziesięcioletnia Mary kocha przeprowadzać eksperymenty i wierzy, że pewnego dnia zdobędzie Nagrodę Nobla. Kiedy przypadkiem trafia na tajne spotkanie noblistów, odkrywa, że wielu z nich musiało podróżować w czasie, aby się na nim znaleźć! Obiecuje dotrzymać ich tajemnic pod warunkiem, że zdradzą jej sekret, dzięki któremu zdobędzie prestiżową nagrodę. Razem z doktorem Barrym Marshallem, noblistą medycyny, podróżują w czasie i przestrzeni, aby poznać kulisy pracy innych laureatów.

Pięknie ilustrowana i fascynująca książka, uzupełniona o proste eksperymenty dla małych odkrywców. To idealna propozycja dla dzieci, które tak jak bohaterka historii wkręcili się w naukę.Jestem wielką pasjonatką książek, w twardej okładce, mogą wytrzymać długie lata. Utwór ma piękna grafikę, kolorową, przyciąga wzrok i z pewnością rzuca się w oczy na sklepowej półce. Sam tekst przenosi nas w czasie, poznajmy takie osoby jak Marię Skłodowską-Curie, Alberta Einsteina i wiele innych ciekawych postaci. Książka pozwala wzbudzić u dzieci chęć eksperymentowania w dziedzinie chemii i fizyki. W środku znajdziemy mnóstwo pomysłowych i niskobudżetowych eksperymentów takich jak na przykład, obserwacja gwiazd za pomocą rolki papieru toaletowego. Mój 11-latek, już dawno tak chętnie nie zabierał się za czytanie, jak w przypadku tej pozycji. Dzięki tej książce, czekają nas pomysłowe wakacje :)My już szukamy kolejnych interesujących książek w dziale z NOWOŚCIAMI a wy?
 

2 komentarze:

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger