"Róża na tropie. Zagadka ekspresu polarnego" Hannah Peck


Wakacje to dobry czas na nadrobienie książek, które nie są lekturami. Na szczęście mam syna, który bardzo lubi czytać i chętnie sięga po książki z różnego gatunku. Czyta sam a później opowiada, wszystkim dookoła o czym była lektura. Historię Róży z książki "Róża na tropie. Zagadka ekspresu polarnego" poznał z ogromną przyjemnością i zainteresował mnie na tyle, że sama ją przeczytałam. 


O czym jest książka?

Wraz z małą reporterką Różą i jej mysim przyjaciele Rupertem wejdźcie do świata pełnego zagadek, tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nie dajcie się zwieść pozorom i tajemniczym postaciom. Miejcie oczy dookoła głowy. Nim się obejrzycie, czeka na was przyprawiająca o dreszcze przygoda!

Róża i jej mysi wspólnik Rupert jadą pociągiem w odwiedziny do mamy dziewczynki, która pracuje w Arktyce. Ale gdy tylko pociąg odjeżdża, zaczynają dziać się tajemnicze rzeczy. Ktoś kradnie paczkę orzeszków imbirowych, kolekcja trofeów gimnastycznych przepada bez śladu, a pewne starożytne zwoje znikają… Współpasażerka Róży i Ruperta, elegancka Madame Maude, wydaje się najbardziej prawdopodobną podejrzaną, dopóki zaskakujący – i smakowity – zwrot akcji nie postawi całego śledztwa na głowie!

„Różna na tropie” to najnowsza seria detektywistyczna autorstwa Hanny Peck – brytyjskiej autorki i ilustratorki, która w swoich książkach tworzy świat pełen niespodzianek! Na wszystkich młodych czytelników czeka najlepsza książkowa przygoda z wartką akcją i nietuzinkowymi bohaterami w roli głównej.

Książki z tej serii idealnie sprawdzą się do pierwszego samodzielnego czytania, a to wszystko dzięki odpowiedniej ilości tekstu na stronie, dużej czcionce oraz wspaniałym ilustracjom, które z pewnością umilą czytanie i jeszcze bardziej rozbudzą dziecięcą wyobraźnię.

Kieszonkowe wydanie książki pozwala na zabranie jej na wakacyjne wycieczki. W lekturze oprócz tekstu znajdziemy również mnóstwo obrazków, dzięki temu nie wydaje się ona nudna, zachęca dziecko do czytania i pobudza wyobraźnie. Świetnym pomysłem jest zagadkowa fabuła, nagłe zwroty akcji, dobrze wykreowane postacie. Książka zaciekawia, pobudza wyobraźnie i zachęca dziecko do czytania. My polecamy i czekamy na dalsze przygody Róży :)


Tą i inne ciekawe pozycje znajdziecie w dziale z NOWOŚCIAMI.
 

1 komentarz:

  1. O, dzięki za polecajkę! A to książka bardziej dla 10-latków czy już 12-latków?
    Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger