"Zaginione z Willowbrook" Ellen Marie Wiseman


Kryzys czytelniczy został zażegnany :) Mamy dopiero 20 lipca a ja przeczytałam już 9 książek, z czego jestem bardzo dumna bo w czerwcu zmęczyłam jedynie dwie. Jednym z utworów jakie przeczytałam to powieść oparta na faktach. Lubię takie książki, często po nie sięgam, bo pomimo wyobraźni autora, jest w tekście odrobina prawdy :) ZAGINIONE Z WILLOWBROOK brzmi tajemniczo i niezwykle ciekawie a jak było? 

O czym jest książka?
Oparta na prawdziwej historii powieść o Willowbrook – państwowym ośrodku dla dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi w Nowym Jorku.

Szesnastoletnia Sage jest wychowywana przez ojca. Jej siostra bliźniaczka Rosemary zmarła sześć lat wcześniej na zapalenie płuc. Matka sióstr zginęła w wypadku. Pewnego dnia Sage podsłuchuje rozmowę telefoniczną i dowiaduje się, że ojciec ukrywa przed nią szokującą tajemnicę. Rosemary żyje i do niedawna przebywała w Instytucie Willowbrook na Staten Island, jednak kilka dni wcześniej zaginęła.

Kiedy Sage, szukając siostry, pojawia się w Willowbrook, personel myli ją z zaginioną Rosemary i siłą zamyka w ośrodku. Wtedy zaczyna się prawdziwy koszmar.

Willowbrook okazuje się szkołą tylko z nazwy. W rzeczywistości jest to miasto wyrzutków znajdujących się poza zasięgiem wzroku społeczeństwa, ze skorumpowaną administracją, lekarzami przeprowadzającymi eksperymenty medyczne i byłymi przestępcami odpowiedzialnymi za codzienne życie mieszkańców. Sage stara się zachować zimną krew i wymyślić sposób, by wydostać się z koszmaru, oraz odkryć, co się stało z jej siostrą.


Książka zaliczana jest do nowości, swoją premierę miała 28 czerwca br. Wciągnęła mnie na maksa a po jej przeczytaniu zagłębiłam się w prawdziwe fakty Willowbrook, wyszukane w Internecie. Chociaż lektura zaliczana jest do thrillerów i kryminałów, to moim zdaniem są też tam elementy horroru. Utwór, budzi grozę, jest mroczny i wielokrotnie miałam ciary podczas czytania. W głowie się nie mieści, że kiedykolwiek, gdziekolwiek takie sytuacje miały miejsce. Jedna z lepszych książek, jakie przeczytałam, zostanie w mojej pamięci bardzo długo.


Tą i inne ciekawe pozycje znajdziecie w dziale z NOWOŚCIAMI.

k


 

3 komentarze:

  1. Mam ją na liście książek do przeczytania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak ja uwielbiam tego typu klimaty. Jestem jak najbardziej na tak.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie miałam okazji jej czytać :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2014 Anqelique , Blogger